F-Peel 20%
(10% ferulic, 5% phloretin, 5% lactic) pH 3,5
F-Peel to doskonały peeling o niezwykłych właściwościach rozjaśniających, odmładzających, regenerujących i minimalizujących przebarwienia. Kwas ferulowy redukuje aktywność enzymów tyrozynazy, natomiast floretyna – elastazy, przywracając skórze równy koloryt i młody, świeży wygląd. Kwas ferulowy działa silnie antyoksydacyjnie, chroniąc DNA komórek i neutralizując wolne rodniki. Peeling ma zwiększoną zdolność penetracji naskórka dzięki zawartej floretynie. Dodatkowo kwas mlekowy nawilża i stymuluje syntezę ceramidów, zapewniając prawidłową ochronę skóry.
M-Peel 40%
(30% mandelic, 10% azelaic) pH 3,5
M-Peel to aktywny peeling polecany dla każdego typu skóry ze szczególnym uwzględnieniem skór wrażliwych, nietolerujących innych kwasów AHA. Idealny do pielęgnacji skóry narażonej na fotostarzenie, w przypadku nieregularnych przebarwień i zmian trądzikowych. Regeneruje skórę, zwiększając syntezę włókien elastycznych, działa depigmentująco nawet na plamy soczewicowate. Kwas migdałowy natychmiast poprawia stan skóry tłustej i reguluje wydzielanie sebum. Dodatkowo kwas azelainowy wspomaga efekt niwelujący przebarwienia, ma silne działanie wobec bakterii Propionibacterium acnes, normalizuje i przeciwdziała hyperkeratynizacji. Synergia dwóch kwasów zawartych w formule doskonale odpowiada na potrzeby skóry trądzikowej, łojotokowej, z rogowaceniem okołomieszkowym lub trądzikiem różowatym.
S-Peel 20%
(15% salicylic, 5% pyruvic, 0,1% retinol) pH 1,5
Mieszanka doskonała do pielęgnacji skóry dojrzałej i tłustej. Wskazana na problemy z bliznami, a nawet rozstępami. Kwas salicylowy BHA ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspiesza proces gojenia wyprysków i podrażnień. Preparat wykazuje także działanie przeciwstarzeniowe i fotoochronne. Zawartość kwasu pirogronowego intensywnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry. Retinol zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejszając głębokość tych już istniejących, zwiększa elastyczność skóry i minimalizuje istniejące przebarwienia.
P-Peel 44%
(39% pyruvic, 5% lactic) pH < 1
Mieszanka z kwasem pirogronowym (alfa-ketonokwas), doskonała do pielęgnacji skóry dojrzałej i pozbawionej blasku. Wskazana również na problemy z prawidłową pracą gruczołów łojowych, co czyni ją idealną bronią przeciwko acne tarda (trądzik wieku dojrzałego) czy ŁZS. Peeling znajduje zastosowanie nie tylko w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, lecz także na innych obszarach ciała, gdyż skutecznie niweluje rozstępy oraz wiotkość skóry. Kwas pirogronowy intensywnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu, niwelując skutki fotostarzenia. Ponadto posiada właściwości dermoplastyczne i antymikrobowe. W połączeniu z fizjologicznie zgodnym kwasem mlekowym (AHA) gwarantuje efekt nawilżenia i wygładzenia powierzchni skóry.
informacje pochodzą ze strony www.purles.pl
________________________________________________________
Dla kogo kwasy?
Kwasy mają zastosowanie zarówno w kuracjach przeciwtrądzikowych, jak i przeciwzmarszczkowych – nadają gładkość, zwiększają nawilżenie naskórka, regulują produkcje sebum, rozjaśniają przebarwienia i rozświetlają skórę. Kurację kwasami polecam szczególnie dla osób z objawami nadmiernej suchości, zaburzeniami rogowacenia oraz po intensywnym opalaniu.
Po co stosuje się terapie kwasami?
W niskich stężeniach kwasy używane w peelingach chemicznych wpływają tylko na naskórek, regulując proces jego rogowacenia. W efekcie odkrywają warstwy nowych, świeżych komórek, powodując widoczną poprawę kondycji skóry. Jest to delikatne odświeżenie skóry korzystne dla każdego.
Zabiegi z wyższymi stężeniami kwasów są polecane szczególnie do cer dojrzałych, gdyż znacznie poprawiają stan skóry – zwiększają jej elastyczność, zmniejszają zmarszczki powierzchniowe, wygładzają naskórek, pomagają rozjaśnić przebarwienia i drobne blizny.
Peelingi chemicznie polecam szczególnie w przypadku cer trądzikowych, ponieważ działają antybakteryjnie, pomagają spłycać blizny potrądzikowe, zmniejszają produkcje sebum i zwężają pory. Aby przedłużyć efekty takich zabiegów, poleca się zwykle stosowanie produktów o niższych stężeniach kwasów w pielęgnacji domowej.
Eksfoliację kwasami stosuje się z dobrymi efektami w przypadku rogowacenia około mieszkowego ( czerwone krosteczki- najczęściej na ramionach i udach).
Kwasy peelingujące stosowane są również do redukcji przebarwień różnego pochodzenia, od przebarwień pozapalnych, po przebarwienia posłoneczne, hormonalne czy starcze. Po pierwsze uzyskuje się rozjaśnienie dzięki złuszczeniu naskórka ale dodatkowo sam proces powstawania przebarwień jest hamowany.
Czy zabieg jest niebezpieczny?
Dzisiejsza technologia pozwala na wykorzystanie wysokich stężeń kwasów, które jednak są dla skóry bezpieczne. Kwasy stosowane w kosmetologi wystepują naturalnie w przyrodzie, a często w naszym organizmie więc nie ma się czego bać. Oczywiście użyte w nie niewłaściwy sposób lub przez niewykwalifikowaną osobę mogą przynieść niepożądane skutki uboczne.
Czy zabieg kwasami jest nieprzyjemny?
Nie jest to zabieg relaksujący, ale dla efektów jaki daje warto przetrwać te chwile dyskomfortu. Po nałożeniu na skórę substancji peelingującej odczuwalne jest pieczenie, kłucie, swędzenie- i silna chęć „podrapania się”- trwa to jednak tylko kilka minut. Następnie już przy neutralizowaniu czyli hamowaniu działania kwasu odczuwalne jest ciepło do uczucia gorąca. W zależności od stanu skóry – bo każda skóra inaczej reaguje na kwasy – nałożona może być dodatkowo maska łagodząca.
Czego można spodziewać się po zabiegu?
Po zabiegu skóra jest bardziej różowa i bardzo napięta. Po dwóch dniach od zabiegu będzie się łuszczyć, tak jak po łagodnym lub umiarkowanym oparzeniu słonecznym. Wspomniane objawy zostaną w ciągu tygodnia stopniowo ograniczone – w miarę jak skóra będzie powracać do normalnego wyglądu. Okres złuszczania zwykle trwa 3-7 dni, a przy niskich stężeniach lub bardzo tłustej skórze – czasem nie występuje w ogóle. W tym czasie skórę należy delikatnie pielęgnować zgodnie z zaleceniami przekazanymi przez kosmetologa. Po złuszczeniu starego naskórka i odbudowie nowego czyli po ok. 2 tyg, twarz będzie odzyskiwać blask, wygładzenie, będzie lepiej nawilżona, produkty kosmetyczne będą lepiej się wchłaniać a więc i lepiej działać.
Ile trwa taki zabieg?
W zależności od stanu skóry cały zabieg trwa od 30 min do 60 min. Dodatkowa maska czy ampułka może wydłużyć czas zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwskazaniami są alergie skórny i aktywne choroby dermatologiczne (np.łuszczyca, grzybica, łupież pstry, atopowe zapalenie skóry, choroby immunologiczne), skóra podrażniona i uszkodzona, skłonność do bliznowców. Zabiegu nie można przeprowadzić jeśli jest aktywna opryszczka wargowa, należy odczekać do ustąpienia zmiany.
Doustna terapia pochodnymi Wit. A wyklucza z zabiegu na okres 6 miesięcy, również niedawno odbyte zabiegi chirurgiczne są przeciwwskazaniem do złuszczania kwasami.
Ze względu na możliwość wystąpienia przebarwień zabiegów nie wykonuje się również u kobiet w ciąży i karmiących,
Jak się przygotowac do zabiegu?
Na tydzień przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać stosowania depilacji, woskowania, elektrolizy. Nie stosować innych środków ani metod peelingujących. Przerwać stosowanie maści, kremów, żeli z retinolem na tydzień, a przeciwtrądzikowych na 48 godz przed zabiegiem.
Jakie są efekty po zabiegu?
Po serii zabiegów twarz odzyskuje gładkość i blask, jest lepiej nawilżona, przebarwienia ulegaja rozjaśnieniu, skóra produkuje mniej sebum, zmiany trądzikowe ulegają zmniejszeniu a nawet ustępują całkowicie. Można uzyskać również efekt tzw. Bioliftingu przez naturalne zwiększenie napięcia skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek i w efekcie odmłodzenie skóry.